Juozas Rimkus - Lietuvos Respublikos Seimo narys 2016–2020

„Didžiuojuosi, kad esu kilęs iš valstiečių, nes būtent valstiečiai Lietuvai išsaugojo  kalbą, kultūrą, tradicijas ir papročius.“

KLAUSIATE – ATSAKOME

Feed

2018-01-20, 10:43

Rinkėjai klausia. Seimo narys Juozas Rimkus atsako

Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Rimkus susitikimuose ir renginiuose sulaukia labai daug klausimų apie Seimo darbą, apie Seimo ir Vyriausybės sprendimus. Dažnai panašūs klausimai kartojasi, todėl...   Daugiau

Grįžti į peržiūrą

2017-02-03

Dėl spaudoje dingusios informacijos apie gimusius ir mirusius

Nemažai Kelmės rajono gyventojų išreiškė susirūpinimą dėl vietinėje spaudoje dingusios informacijos apie gimusius ir mirusius asmenis. Kadangi žmonės pasigenda tokių duomenų ir dėl jų kreipiasi į mane, asmeniškai pasidomėjau, kodėl taip atsitiko.

2014-04-11 visos Lietuvos Civilinės metrikacijos įstaigas pasiekė Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos raštas Nr. (1.16.) 7R-2551 „Dėl informacijos apie mirusiuosius teikimo žiniasklaidai“. Rašte išaiškinta, kad pagal galiojantį teisinį reguliavimą, viešinti faktus, susijusius su asmens privačiu gyvenimu, galima tik gavus asmens sutikimą, o po jo mirties tokį sutikimą gali duoti jo sutuoktinis, tėvai ar vaikai. Todėl, vadovaujantis šiuo išaiškinimu, nuo 2017 m. sausio 1 d. Kelmės savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus civilinės metrikacijos poskyrio specialistai nustojo teikti duomenis žiniasklaidai.
Paklausiau vieno mirusio asmens giminaičių, kokia jų nuomonė dėl tokių duomenų paviešinimo spaudoje. Mirusiojo artimųjų nuomonės išsiskyrė. Todėl suprantamas spaudos atstovų sprendimas tokių publikacijų spaudoje atsisakyti, nes skelbiami duomenys būtų netikslūs, neišsamūs, nepilni.
Šiuo klausimu Seimo teisininkams esu pateikęs paklausimą. Tačiau tikimybė, kad teisės aktai būtų pakeisti, yra maža, nes visoje ES gerbiami privatūs asmens duomenys.

Juozas Rimkus
Lietuvos Respublikos Seimo narysGrįžti į peržiūrą


Parašykite savo komentarą.