Juozas Rimkus - Lietuvos Respublikos Seimo narys 2016–2020

„Didžiuojuosi, kad esu kilęs iš valstiečių, nes būtent valstiečiai Lietuvai išsaugojo  kalbą, kultūrą, tradicijas ir papročius.“

 

 Pagarbos žmogui niekada nebūna per daug

  Mus supa daug nuostabių, darbščių, kūrybingų žmonių, kurie tyliais darbais, vidine nuostata nuoširdžiai kuria bendruomeniškumą, savo kruopščiu darbu puošia kasdienybę ir gražina mūsų kraštą, keičia mūsų šalį. Jų pastangos dažnai lieka nepastebėtos, nėra pakankamai įvertintos ir, kaip įprasta, mažai apmokamos. Todėl visos kadencijos metu stengiausi pagerbti būtent tokius žmones, tokius kolektyvus, padėkoti jiems. Deja, ne visur suspėjau....

 Padėkos akcija „Neregėta Lietuva“. 

   Įvairių renginių proga kaip pagarbos ženklas buvo įteikiamas foto albumas „Neregėta Lietuva“. Jame įamžintais neįtikėtino grožio Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio gali grožėtis per 120 aplankytų kolektyvų, aktyvių lyderių ir dosnių renginių rėmėjų.

 „100 Lietuvos trispalvių - Valstybės Šimtmečio proga.“

  Šios akcijos idėja pasiteisino ir pranoko lūkesčius: daugelis džiaugėsi šiuo valstybės simboliu. Šiandien valstybinių švenčių metu trispalvės plazda 154 bedruomenėse ar darbštuolių sodybose.

  „Valstybės Šimtmečio atminimo ženklas – rajono šviesuoliams“.

  Tai dar viena pagarbos ir padėkos misija. 2018 - siais šventėme atkurtos Lietuvos šimtmetį. Šia proga Atkurtos Lietuvos Šimtmečio ženklas buvo įteiktas nusipelniusiems šviesuoliams, garsinantiems kraštą kilniais darbais, kūryba, sumanymais. Drauge įteikiama vertinga knyga, gėlių puokštė. Nuoširdus Ačiū Jiems...

 „Kiekvienai mokyklai – „Tautiška giesmė.“

  Siekdamas prisidėti prie tautinės ir pilietinės savimonės ugdymo, vertindamas kiekvienos mokyklos neįkainojamą reikšmę jaunimo auklėjime, skyriau dar vieną akciją. Šia proga aplankytos visos Kelmės - Šiaulių rinkimų apygardos mokymo ir ugdymo įstaigos, dalyvauta renginiuose, daug bendrauta, diskutuota. Šios akcijos metu aš asmeniškai arba patarėjos Janina Skeberdienė ir Judita Šakočiuvienė pagerbėme mokyklų kolektyvus įteikdami prasmingą dovaną - reljefinės grafikos paveikslą „Tautiška giesmė“.

 „Kiekvienai bibliotekai - Nepriklausomybės aktas“.

  20 Kelmės rajono bibliotekų – tai tos vietos, iš kurių sklinda šviesos ir kultūros spinduliai, kur žmogus gali gauti atsakymus į daugelį jam svarbių klausimų ar praktišką pagalbą. Vertindamas bibliotekų ir bibliotekininkų indėlį bei tęsdamas prasmingas akcijas, stiprinančias valstybingumo idėjas, ugdančias pilietiškumą, puoselėjančias istorinę atmintį, Vasario 16-osios proga susitikau su bibliotekų darbuotojais. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje jiems įteikti reljefinės grafikos paveikslai „Nepriklausomybės Aktas“.

 Apsilankymai Seime ir sostinėje.

  Visada laukiamos pažintinės kelionės į Seimą. Jose dalyvaudavo aktyviausi rajono bendruomenių nariai. Paskutiniaisiais kadencijos metais šiek tiek sutriko kelionių ritmas, tačiau per 3 metus pavyko suorganizuoti 11 ekskursijų. Kelionių dalyviai ne tik aplankė Seimo rūmus, susipažino su parlamentarų darbo specifika, pabendravo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Seimo pirmininko pirmąją pavaduotoja Rima Baškiene, kitais parlamentarais. Nauja buvo tai, kad ne tik kompensuodavau autobuso paslaugas, bet iš savo asmeninių lėšų finansuodavau apsilankymus Valdovų rūmuose, muziejuose ir pasirūpindavau maitinimu.

 Parlamentinės lėšos – ne saldainiams.

 

  Per visą kadenciją iš Seimo sandėlio nenupirkau nei vieno saldainio, nei vieno kaklaraiščio ar kitokio menkaverčio pirkinio su Seimo simbolika, nors televizija dažnai „tarkavo“,  kaip parlamentarai, tarp jų ir aš, „tratinam“ parlamentinei veiklai vykdyti skirtas lėšas.
  Mano išlaidos buvo nukreiptos į valstybingumo idėjų stiprinimą, istorinės atminties išsaugojimą, pilietiškumo ugdymą. Tai atitinka mano vertybes.

 

 

 Juozas Rimkus
Lietuvos Respublikos Seimo narys

 

  • DSC_7630
  • DSCF3682
  • DSCN0686
  • DSCN0846
  • DSCN2234
  • IMG_9934
  • VELIAVA