Juozas Rimkus - Lietuvos Respublikos Seimo narys

„Didžiuojuosi, kad esu kilęs iš valstiečių, nes būtent valstiečiai Lietuvai išsaugojo  kalbą, kultūrą, tradicijas ir papročius.“

 AKTUALIJOS

DĖL BENDRAVIMO GALIMYBIŲ

Rinkėjų poreikis susitikti su Seimo nariais auga. Dažnai esame kviečiami į įvairius renginius valstybinių švenčių ar vietos bendruomenių progomis. Aš, išrinktas Kelmės – Šiaulių rinkimų apygardoje, siekiu bendrauti, išgirsti kiekvieną mūsų apygardos gyventoją, stengiuosi patarti ir pagal galimybes spręsti opius klausimus. Reikia pripažinti, kad galimybės labai ribotos: antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais turiu dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo posėdžiuose bei komisijų ir komitetų veikloje. Tik sąžiningai dirbdamas Seime galiu apčiuopiamai prisidėti prie mums visiems svarbių problemų sprendimo. Atstumas nuo tiesioginės darbo vietos – Seimo - iki Kelmės savivaldybės yra 220 km.; iki tolimiausios apylinkės - dar 70 km., taigi tolimi atstumai labai sąlygoja tiesioginio bendravimo galimybes.

Kelmės - Šiaulių rinkimų apygardoje yra 50 apylinkių, o tai yra net 10 apylinkių daugiau, nei buvo praėjusioje kadencijoje. Padidėjusi rinkimų apygardos teritorija, aktyvi veikla LR Seime, dideli atstumai verčia aktyviai naudotis populiaria galimybe - bendravimu elektroninėje erdvėje. Maloniai prašau apsilankyti LR Seimo nario Juozo Rimkaus puslapyje http://www.juozasrimkus.lt ir kreiptis rūpimais klausimais. Jūsų klausimai bus išnagrinėti ir jums pateikti kvalifikuoti atsakymai. Minėtais adresais taip pat maloniai priimsiu kvietimus į įvairius renginius, susitikimus su rinkėjais. Kvietimuose būtina nurodyti darbotvarkę ir išdėstyti pagrindinius klausimus.

Primenu, kad norintys susitikti tiesiogiai, gali atvykti į Kelmės rajono savivaldybės 108 kabinetą ( I aukštas) kiekvieną pirmadienį 9 – 12 val.
Seimo nario padėjėja Janina Skeberdienė šiame kabinete priima kasdien 8-17 val., išskyrus atvejus, kai išvykstama į renginius.

 Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Rimkus

Nelengvam pusmečiui pasibaigus

Feed

2017-08-30

Seime nuskambėjęs Lietuvos Respublikos himnas skelbė pavasario sesijos, kuri sumavo 62 - jų plenarinių posėdžių, per 420 priimtų teisės aktų, darbų pabaigą. Prabėgo tikrai labai įtempto laiko pusmetis. Teko...   Daugiau
Feed

2017-03-08

Patyčių skleidėjams turi būti taikomos sankcijos

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą dėl šalies žiniasklaidoje įsivyravusios patyčių antikultūros. Žurnalistai ima viešai žmones žeminti. Kai kurie jų,...   Daugiau
Feed

2017-03-08

Vyriausybės programos priemonių planas bus paskelbtas iki kovo 13 – sios

Vasario 27 – ją Vyriausybės rūmuose susitiko valdančiosios koalicijos (valstiečių - žaliųjų ir socialdemokratų) parlamentarai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė Vyriausybės Programos...   Daugiau
Jūsų komentaras

 

Feed

2017-01-24

Būtina veikti nedelsiant

Bėgant laikui po rinkimų, susiguli mintys, dėliojasi darbai, formuojasi nuomonės... Būsiu atviras: dažnai LVŽS frakcijoje Seime, privačiuose pokalbiuose su gyventojais svarstėme, kaip dirbti šią kadenciją....   Daugiau
Feed

2017-01-24

Perduotas vadovo vairas

Sausio keturioliktąją įvyko LVŽS Kelmės skyriaus ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Dabartinis Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Rimkus vairą perdavė naujajam pirmininkui – ūkininkui ir...   Daugiau
 

 

Feed

2017-08-29, 16:30

Premjeras S. Skvernelis: pensijoms, vaikams ir skurdo mažinimui – papildomi 483 mln. eurų

Kitais metais pensijoms, vaikams ir skurdo mažinimui Lietuvoje bus skirta tiek valstybės lėšų, kiek niekad nebuvo skirta anksčiau. Su planuojama papildoma beveik pusės milijardo eurų injekcija bendra šiam...   Daugiau
Žvyrkelių asfaltavimas
  Lietuvos automobilių kelių direkcija siekia, kad Lietuvos keliai tarnautų visuomenei, būtų saugūs ir gerintų susisiekimą. Siekdama šio tikslo, Kelių direkcija sudarė žvyrkelių, kurie bus asfaltuojami 2018–2020 metais, sąrašą.
  1009 kilometrai asfaltuojamų žvyrkelių parinkti pagal specialias metodikas.
  Kelių direkcija, atsižvelgdama į visuomenės poreikius, savivaldybių prašymus ir išanalizavus esamą situaciją sudarė aiškius asfaltuotinų ruožų atrankos kriterijus, įtraukdama į planavimo procesus ir savivaldybes. Stengiantis kuo efektyviau ir racionaliau naudoti valstybės lėšas, buvo sudaryta  prioritetinė žvyrkelių ruožų asfaltavimo eilė.
  Pagal gyvenviečių teritorijose esančių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų atrankos metodiką, ruožai buvo atrenkami remiantis šiais kriterijais: gyventojų skaičiumi, eismo intensyvumu (aut./parą), visuomenės prašymais ir pan.
  Pagal asfaltuotinų valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožų tarp skirtingų kelio dangų („zebrų“) atrankos metodiką, kriterijai buvo šie: ar numatomame asfaltuoti kelyje yra viešojo transporto maršrutai, ar išasfaltavus žvyrkelį suintensyvės eismas, ar pagerės lankytinų vietų pasiekiamumas, eismo intensyvumas (aut./parą) ir t.t.
  Galutiniame žvyrkelių ruožų asfaltavimo prioritetiniame sąraše ruožai kiekvienai savivaldybei išdėstyti prioriteto tvarka pagal gautų balų sumą ir bus įgyvendinami pagal finansavimo galimybes.
  Žemiau pateiktame sąraše paryškinti – 2018–2020 m. į asfaltavimo programą patenkantys žvyrkeliai. 

 • Kelmės žemėlapis
  Kelmės žemėlapis
 • Vieskelis_
  Vieskelis_
 • zebrai_2018-2020 Kelmė1
  zebrai_2018-2020 Kelmė1
 • zebrai_2018-2020Kelmė2
  zebrai_2018-2020Kelmė2


Grįžti į peržiūrą

2017-11-16

Triukšmas dėl „receptinių vaistų“

Juozas Rimkus

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Triukšmas dėl „receptinių vaistų“

Sulaukiau keleto skambučių dėl šiuo metu populiarios temos
apie vaistų pardavimus vaistinėse.
Atsakau paprastai: jokia vaistų įsigijimo tvarka nei Sveikatos apsaugos ministerijoje, nei Vyriausybėje, nei Seime nebuvo keičiama. Jeigu kam nors nebuvo parduoti kokie nors vaistai, prašau informuoti, kokioje vaistinėje tai atsitiko.
Pirmiausia turiu pasakyti, jog Sveikatos apsaugos ministerija deda visas pastangas, kad Lietuvos vaistinėse atpigtų vaistai eiliniams vartotojams. Sekasi sunkiai, nes jaučiamas pasipriešinimas. Priemonės, kurias bandė inicijuoti Sveikatos apsaugos ministerija, lauktų rezultatų nedavė. Siekiant sumažinti vaistų kainas, mažinti neteisėtų susitarimų galimybę tarp tiekėjų ir vaistinių, propaguoti atsakingą vaistų vartojimą, Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo griežtesnę kontrolę, dėl kurios paaiškėjo labai negražūs dalykai. Pasirodo, Lietuvos vaistinės nesilaikė vaistų gamintojų nurodymų ir receptinius vaistus masiškai pardavinėjo be receptų. Bijodamos atsakomybės, vaistinės piktybiškai nustojo pardavinėti receptinius vaistus be recepto, net neieškodamos galimybių padėti ligoniams. Atsižvelgdamas į masinius vaistinių pažeidimus ir įsiklausęs į gyventojų nepasitenkinimą, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga priėmė skubų sprendimą ir pažadėjo pusę metų nebausti vaistinių už šių pareigų nevykdymą. Tačiau panaikinti vaistų gamintojų nurodymą, kad receptinių vaistų negalima pardavinėti be recepto, Lietuvos institucijos negali. Kiekviena valstybė, tarp jų ir Lietuva, neturi teisės nustatyti fakto, ar tai „Receptinis vaistinis preparatas“, ar „Nereceptinis vaistinis preparatas“. Ši atsakomybė tenka tik mokslininkams ir vaistinio preparato gamintojams.

Kas tai yra „Receptinis vaistinis preparatas“

Viso pasaulio mokslininkai, sukūrę naują vaistinį preparatą, įvairių valstybių vaistų gamintojai, atsižvelgdami į preparato chemines savybes, sąveiką su kitais vaistais ir kt., nurodo privalomą reikalavimą, ar vaistas receptinis, ar nereceptinis. Ant kiekvieno vaisto pakuotės yra privaloma žyma „Receptinis vaistinis preparatas“, arba „Nereceptinis vaistinis preparatas“. Jau pats pavadinimas, gamintojo nurodymas, profesinė pareiga įpareigoja vaistininkus „Receptinius vaistinius preparatus“ pardavinėti tik su receptais, o gydytojus, atsižvelgiant į visų vartojamų vaistų paletę, pacientui paskirti ir išrašyti tinkamą vaistą. Dėl vaistinio preparato cheminės sudėties, vartojimo suderinamumo atsakomybę prisiima šeimos gydytojas. Daugelyje valstybių galioja tokia nusistovėjusi tvarka.
Jeigu gamintojas nurodė, kad tai „Receptinis vaistinis preparatas“, tai įspėjama, kad jis gali būti ir pavojingas, todėl su šiuo faktu juokauti, ar savarankiškai jį interpretuoti niekas neturi teisės. Žinoma nemažai atvejų, kai pavartojus nesuderinamus vaistus, ši rizika baigėsi mirtimi. Nežinant visų subtilybių, kurias žino tik jūsų Šeimos gydytojas, galite ne pasveikti, o dar labiau susirgti. Neteisingai, nesuderintai vartojamas vaistas gali tapti nuodu.

Kviečiu būti pilietiškais
Mūsų troškimas geriau gyventi nesuderinamas su betvarke, chaosu, apgaudinėjimais, įstatymų nesilaikymu, politikų melu ir neveiklumu. Nemažai sėdinčių „šiltose kėdėse“ kitų sąskaita akivaizdžiai piktnaudžiauja ir kursto nesantaiką. Blogybės nesitraukia geruoju. Kviečiu neklysti. Geresnio, sąžiningesnio ir teisingesnio gyvenimo siekime drauge.Grįžti į peržiūrą